SZALUNKI FUNDAMENTOWE

Szalunek do fundamentów – niezbędnik w branży budowlanej

Żaden projekt budowlany nie obędzie się bez narzędzia, jakim jest szalunek pod fundament. Aby proces stawiania obiektów przeszedł sprawnie i bezpiecznie, należy zaopatrzyć się w specjalistyczne narzędzia. Szalunki pod fundamenty są niezbędne, by ekipa budowlana mogła posadowić budynek. W związku z tym musi być on wytrzymały – to właśnie od tego rozwiązania w dużej mierze zależy stabilność wznoszonej konstrukcji. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości szalunki systemowe do fundamentów. Dzięki temu możemy zapewnić zadowolenie ze zrealizowanego zlecenia. Czuwamy nad procesem wszystkich transakcji, a produkty sprowadzamy jedynie od zaufanych producentów. Każdy szalunek fundamentowy dostarczany jest w nienaruszonym stanie i na czas.

Jakie szalunki fundamentowe można kupić w naszej firmie?

W naszej ofercie można znaleźć m.in. takie rodzaje szalunków fundamentowych, jak:

  • Płyta KBS MiniBox 90, MiniBox 120, MiniBox 150,
  • KBS MiniBox Narożnik Zewnętrzny,
  • KBS Minibox Narożnik Wewnętrzny,
  • KBS MiniBox Narożnik Przegubowy.
Prezentacja płyty KBS MiniBox 90 - szalunki fundamentowe

Płyta KBS MiniBox 90

Szalunki fundamentowe  KBS MiniBox  znajdą swoje zastosowanie na małych i średnich budowach, niezależnie od kubatury i stopnia skomplikowania.               

prezentacja płyty KBS MiniBox 120 - szalunki pod fundamenty

Płyta KBS MiniBox 120

Szalunki fundamentowe  KBS MiniBox  znajdą swoje zastosowanie na małych i średnich budowach, niezależnie od kubatury i stopnia skomplikowania.

img15

Płyta KBS MiniBox 150

Szalunki fundamentowe  KBS MiniBox  znajdą swoje zastosowanie na małych i średnich budowach, niezależnie od kubatury i stopnia skomplikowania.

KBS MiniBox VZ Uniwersalne - szalunki ścian fundamentowych

KBS MiniBox VZ Uniwersalne

Szalunki fundamentowe  KBS MiniBox  znajdą swoje zastosowanie na małych i średnich budowach, niezależnie od kubatury i stopnia skomplikowania.

KBS MiniBox Narożnik Zewnętrzny do łączenia płyt szalunkowych

KBS MiniBox Narożnik Zewnętrzny

Narożniki zewnętrzne są przeznaczone do szybkiego łączenia płyt szalunkowych w narożach zewnętrznych prostokątnych.

img15

KBS Minibox Narożnik Wewnetrzny

Wzmocniona konstrukcja krańców narożnika. Niska masa własna. Pasuje do popularnych systemów lekkich: TEKKO, PionBOX, MiniBox, BudoUni.

img15

KBS MiniBox Narożnik Przegubowy

Narożniki przegubowe przeznaczone są do szalowania wewnętrznych i zewnętrznych naroży pod dowolnym kątem od 90° do 180°.

Gdzie wykorzystuje się gotowe szalunki pod fundamenty?

Szalunek pod fundament jest szczególnie często wykorzystywany w branży budowlanej. Szalunek do fundamentów stosuje się podczas wylewania betonu w celu stworzenia schodów, stropów, ław fundamentowych itp. Stosowanie go, czasem określane także jako tzw. deskowanie, było przez lata wykonywane z użyciem sklejek szalunkowych. Obecnie wciąż można wykorzystywać je do tego celu, ale coraz popularniejsze stają się płyty z dodatkiem stali. Cel, dla którego stosuje się gotowe szalunki fundamentowe, jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. To sprawienie, by świeżo wylany beton nie „rozlał się” poza wyznaczony obszar. Szalunek do fundamentów jest zatem swego rodzaju formą. Nadaje ona kształt wylanemu betonowi. Po jego zastygnięciu szalunki pod fundamenty są usuwane. Mogą więc zostać wykorzystane ponownie.

Płyta KBS MiniBox 90, MiniBox 120, MiniBox 150

KBS MiniBox (90, 120, 150) to lekkie płyty o maksymalnym rozmiarze wynoszącym 150 cm na 90 cm. W takim wariancie masa własna wynosi jedynie 45 kg – niska waga usprawnia transport gotowych szalunków fundamentowych podczas codziennej pracy. Jest to ważne, ponieważ ich montaż może się dzięki temu odbywać ręcznie, bez udziału dźwigu. Płyty KBS są wyposażone w ocynkowaną ramę stalową o grubości wynoszącej 8 cm; takie rozwiązanie przekłada się na większą stabilność całej konstrukcji, która może wytrzymać nacisk betonu na poziomie 40 kN/m2.

KBS MiniBox Narożnik Zewnętrzny

Produkt ten charakteryzuje się m.in. wzmocnioną konstrukcją krańców – rogów w narożniku. Dzięki niskiej masie własnej (waga wynosi zaledwie 5 kg) KBS MiniBox Narożnik Zewnętrzny jest dobrym rozwiązaniem np. w przypadku lekkich systemów typu MiniBox, BudoUni, TEKKO czy PionBOX.

KBS Minibox Narożnik Wewnętrzny

KBS Minibox Narożnik Wewnętrzny to płyta o masie własnej 12 kg (1 sztuka), która również pasuje do takich systemów, jak np. MiniBox, BudoUni czy PionBOX.

KBS MiniBox Narożnik Przegubowy

Narożnik przegubowy o masie własnej 12,60 kg może zostać z powodzeniem wykorzystany do szalowania naroży – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dopuszczalne kąty szalowania to przedział od 90 do 180 stopni.

Do jakich rodzajów prac budowlanych wykorzystuje się szalunki fundamentowe?

Zakres zastosowań szalunku fundamentowego jest bardzo szeroki. Szalunki metalowe i drewniane do fundamentów, które są dostępne w ofercie naszego sklepu, można wykorzystać podczas wielu prac prowadzących do stworzenia obiektów z betonu. Szalunki do ław fundamentowych są bezwzględnie konieczne dla późniejszej konstrukcji. Przy użyciu szalunków do ław fundamentowych powstaje element, na którym opiera się obciążenie własne i użytkowe wspomnianej konstrukcji. Deskowanie sprawdza się również przy wykonywaniu podciągów, słupów, schodów, cokołów czy ogrodzeń. Szczególnej precyzji wymagają zwłaszcza szalunki ścian fundamentowych oraz stropów. Możliwości zastosowania deskowania są bardzo szerokie. Szalunki stanowią absolutną konieczność podczas prac prowadzonych na placu budowy. Zachęcamy do kontaktu w sprawie zakupu bądź wynajmu szalunków na fundamenty. Mając na uwadze, że są ciągle niezbędne, poszerzamy swoją ofertę tak, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Leasing operacyjny

Wszystkim naszym klientom proponujemy finansowanie zakupionego u nas sprzętu budowlanego w formie LEASINGU, która jest najszybszą, najbardziej efektywną jak również najtańszą formą finansowania.