Najlepsze ceny

Gwarantowana jakość

Szybka dostawa

Najlepsze ceny

Gwarantowana jakość

Szybka dostawa

WYNAJEM SZALUNKÓW

Wynajem szalunków budowlanych

 

Wynajem szalunków – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Przez lata zakup wyposażenia był jedynym sposobem, w jaki przedsiębiorcy z branży budowlanej nabywali niezbędny sprzęt. Obecnie jednak sytuacja w tym zakresie wygląda zupełnie inaczej, a coraz większą popularnością cieszy się usługa określana jako wynajem szalunków. Liczne zalety tego rozwiązania przekładają się na wzrost zainteresowania najmem wyposażenia budowlanego.

Wynajem szalunków – dlaczego się to opłaca?

Decyzja: „najem czy zakup sprzętu budowlanego” powinna zostać podjęta przez Klienta dopiero po przeanalizowaniu specyfiki prowadzonej działalności biznesowej, a także korzyści i zagrożeń związanych z każdym z tych wariantów. Warto jednak mieć na uwadze, że wynajem sprzętu budowlanego to rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści.

SZALUNKI STROPOWE:

Oferujemy kompletne systemy do szalowania stropów: nowe i używane podpory stropowe, dźwigary H20, poszycie szalunkowe, akcesoria szalunkowe.

Nasze systemy szalunkowe pozwalającą na szybkie i ekonomiczne szalowanie stropów o różnej geometrii.

Oferujemy sprzęt dla profesjonalistów

Gwarantujemy elastyczne warunki współpracy

Szanujemy czas naszych klientów

KBS Construction to jakość i gwarancja dobrze zrealizowanej inwestycji!

Dlaczego warto wynajmować wyposażenie do prac budowlanych i kiedy powinniśmy zdecydować się na wynajem?

Wynajem szalunków budowlanych to rozwiązanie, na które warto zdecydować się w szczególności w sytuacji, gdy firma remontowa lub budowlana nie zajmuje się zbyt często prowadzeniem prac polegających na szalowaniu. Dzięki temu przedsiębiorca może znacznie ograniczyć koszty stałe działalności biznesowej.

Najem czy zakup sprzętu do szalunku – co jest lepszym rozwiązaniem dla firmy?

Zamiast ponosić w danym okresie wysokie nakłady w związku z zakupem sprzętu do szalunku (może to znacznie ograniczyć płynność finansową firmy), lepiej przeznaczyć jedynie niewielką część budżetu na wynajęcie danego wyposażenia. Zaoszczędzone w ten środki to dobra okazja na zatrudnienie dodatkowych pracowników czy działalność promocyjną w celu pozyskania nowych kontrahentów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by niezbędne wyposażenie zakupić dopiero w przyszłości, gdy pozwolą na to posiadane zasoby finansowe.

Wynajem szalunków to dobry sposób na to, by koszty prowadzonych prac budowlanych zostały bardziej powiązane z faktycznie prowadzonymi pracami. Załóżmy, że firma planuje wykorzystywać szalunki przez pół roku, po czym sprzęt ten nie będzie wykorzystywany na potrzeby danej budowy; w dodatku nie przewiduje się, że szalunki będą używane na następnych projektach. W takiej sytuacji zakup sprzętu w danym okresie czasu może mijać się z celem, gdyż oznacza zamrożenie kapitału firmowego w sprzęcie, który i tak nie będzie przynosił wartości dodanej dla przedsiębiorstwa. Lepszym rozwiązaniem jest zakupienie sprzętu np. w sytuacji, gdy zostanie podpisany ważny kontrakt.

Korzystniej wygląda sytuacja w przypadku wynajmu. Dla powyższego przykładu można uzgodnić z firmą wypożyczającą szalunki, by firma udostępniła sprzęt na sześć miesięcy. Koszt usługi będzie dostosowany do czasu, na jaki zostało wypożyczone wyposażenie. Jeśli okaże się, że prace będą prowadzone przez dłuższy czas, można zakończyć usługę najmu i wybrać zakup.

Oprócz tego trzeba mieć na uwadze, że najem pozwala uniknąć kosztów gospodarki magazynowania. Przechowywanie szalunków wymaga sporej powierzchni, a firma, które je posiada, musi liczyć się np. z następującymi rodzajami kosztów: czynsz, podatek od nieruchomości, energia elektryczna itp.

Z usług firmy wynajmującej szalunki mogą korzystać Klienci z różnych części Polski. Możliwy jest wynajem szalunków Kraków, wynajem szalunków Łódź oraz wynajem szalunków Warszawa. Usługi wypożyczalni obejmują między innymi:

  • szalunki stropowe wynajem,
  • szalunki fundamentowe wynajem,
  • szalunki ścienne wynajem.

Skontaktuj się z naszym doradca technicznym, pomoże wybrać dla Państwa firmy najlepsze warunki i formę finansowania