WYNAJEM SZALUNKÓW

Wynajem szalunków budowlanych

 

Atrakcyjny wynajem szalunków dla każdego

Przez lata zakup wyposażenia był jedynym sposobem, w jaki przedsiębiorcy z branży budowlanej nabywali niezbędny sprzęt. Obecnie jednak sytuacja w tym zakresie wygląda zupełnie inaczej, a tym samym, coraz większą popularnością cieszą się szalunki na wynajem. Liczne zalety tego rozwiązania przekładają się na wzrost zainteresowania najmem narzędzi budowlanych. Szalunki budowlane na wynajem są używane, lecz sprawne technicznie. Przechodzą regularne przeglądy, dzięki czemu Klient nie musi obawiać się o ich bezproblemowe użytkowanie.

Wynajem szalunków – dlaczego się to opłaca?

Decyzja: „najem czy zakup sprzętu budowlanego” powinna zostać podjęta przez Klienta dopiero po przeanalizowaniu specyfiki prowadzonej działalności biznesowej, a także korzyści i zagrożeń związanych z każdym z tych wariantów. Warto jednak mieć na uwadze, że wypożyczenie sprzętu budowlanego to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet. Płyty szalunkowe i ich wynajem to przede wszystkim tańsza alternatywa dla kupna. Opłaca się to zwłaszcza wtedy, gdy firma w swojej codziennej pracy ich nie wykorzystuje. Systemy szalunkowe przeznaczone na wynajem poza śladami użytkowania nie różnią się niczym od nowych. Gwarantujemy zadowolenie z naszych usług.

SZALUNKI STROPOWE:

Oferujemy kompletne systemy do szalowania stropów: nowe i używane podpory stropowe, dźwigary H20, poszycie szalunkowe, akcesoria szalunkowe.

Nasze systemy szalunkowe pozwalającą na szybkie i ekonomiczne szalowanie stropów o różnej geometrii.

Oferujemy sprzęt dla profesjonalistów

Gwarantujemy elastyczne warunki współpracy

Szanujemy czas naszych klientów

KBS Construction to jakość i gwarancja dobrze zrealizowanej inwestycji!

Dlaczego warto wynajmować wyposażenie do prac budowlanych i kiedy powinniśmy zdecydować się na wynajem?

Wynajem szalunków budowlanych to rozwiązanie, na które warto zdecydować się w szczególności w sytuacji, gdy firma remontowa lub budowlana nie zajmuje się zbyt często prowadzeniem prac polegających na szalowaniu. Kiedy istnieje taka potrzeba, sklejka szalunkowa wzięta w wynajem pozwala znacznie ograniczyć koszty stałe działalności biznesowej. Dla przedsiębiorcy każda oszczędność ma znaczenie w końcowym rozrachunku.

Najem czy zakup sprzętu do szalunku – co jest lepszym rozwiązaniem dla firmy?

Zamiast ponosić w danym okresie wysokie nakłady w związku z zakupem sprzętu do szalunku (może to znacznie ograniczyć płynność finansową firmy), lepiej przeznaczyć jedynie niewielką część budżetu na wynajęcie danego wyposażenia. Środki zaoszczędzone dzięki szalunkom do betonu na wynajem to dobra okazja na zatrudnienie dodatkowych pracowników czy działalność promocyjną w celu pozyskania nowych kontrahentów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by niezbędne wyposażenie zakupić dopiero w przyszłości, gdy pozwolą na to posiadane zasoby finansowe.

Wynajem szalunków to dobry sposób na to, by koszty prowadzonych prac budowlanych zostały bardziej powiązane z faktycznie prowadzonymi działaniami. Załóżmy, że firma planuje wykorzystywać szalunki przez pół roku, po czym sprzęt ten nie będzie przydatny na potrzeby danej budowy; w dodatku nie przewiduje się, że szalunki będą używane na następnych projektach. W takiej sytuacji zakup sprzętu może mijać się z celem, gdyż oznacza zamrożenie kapitału firmowego w sprzęcie, który i tak nie będzie przynosił wartości dodanej dla przedsiębiorstwa. Lepszym rozwiązaniem jest zakupienie sprzętu np. w sytuacji, gdy zostanie podpisany ważny kontrakt.

Przy krótkoterminowych i mniejszych zadaniach lepiej poszukać innych rozwiązań. Kiedy Klient chce skorzystać np. z usługi szalunków do wykopów na wynajem, to wielu sytuacjach okaże się to dla niego korzystniejsze od zakupu. Koszt zostanie dostosowany do czasu, na jaki wypożyczono wyposażenie. Jeśli okaże się, że prace trzeba wydłużyć, można zakończyć usługę najmu i wybrać zakup.

Oprócz tego trzeba mieć na uwadze, że najem pozwala uniknąć kosztów gospodarki magazynowania. Przechowywanie szalunków wymaga sporej powierzchni, a firma, które je posiada, musi liczyć się np. z następującymi rodzajami kosztów: czynsz, podatek od nieruchomości, energia elektryczna itp.

Z usług firmy wynajmującej szalunki mogą korzystać Klienci z różnych części Polski. Możliwy jest wynajem szalunków w Krakowie, Łodzi czy Warszawie. Usługi wypożyczalni obejmują między innymi następujące usługi:

  • szalunki stropowe – wynajem,
  • szalunki fundamentowe – wynajem,
  • szalunki ścienne – wynajem.

Skontaktuj się z naszym doradca technicznym, pomoże wybrać dla Państwa firmy najlepsze warunki i formę finansowania