SZALUNKI ŚCIENNE

To absolutna podstawa podczas prowadzenia prac na placu budowy. Wysokiej jakości szalunki ścienne są zazwyczaj lekkie i stabilne jednocześnie. Elementy te umożliwiają wykonywanie między innymi takich zadań, jak wznoszenie rusztowań w trakcie stawiania ścian budynków.

Szalunek ścienny – znaczenie w branży budowlanej

Budowa różnorodnych budynków wymaga niezbędnych narzędzi. Wysokiej jakości lekkie szalunki ścienne to absolutna podstawa podczas prowadzenia prac na placu budowy. Elementy te umożliwiają wykonywanie między innymi takich zadań, jak wznoszenie rusztowań w trakcie stawiania ścian budynków. Szalunek ścienny jest niezbędny wszędzie tam, gdzie na placu budowy wykorzystuje się beton w celu stworzenia ścian budynku itp. Istota opisywanego rozwiązania jest w gruncie rzeczy dość prosta. Otóż to swego rodzaju forma, w której umieszcza się świeżo wylany beton. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości szalunki systemowe ścienne mogą zostać przygotowane z użyciem desek lub płyt metalowych. Oto przykładowe obiekty, jakie da się stworzyć dzięki użyciu wspomnianych szalunków systemowych ściennych:

  • słupy o prostokątnym przekroju,
  • szyby windowe,
  • ławy i stopy fundamentowe.
img15

Płyta KBS TopBox 150

Płyty szalunkowe średnio gabarytowe można montować na budowie bez użycia żurawia (odpowiednik systemu RASTO).

img15

Płyta KBS TopBox 270

Płyty szalunkowe średnio gabarytowe można montować na budowie bez użycia żurawia (odpowiednik systemu RASTO).

img15

Płyta KBS TopBox 300

Płyty szalunkowe średnio gabarytowe można montować na budowie bez użycia żurawia (odpowiednik systemu RASTO).

img15

KBS TopBox Zamek Nastawny

Umożliwia wykonanie między płytami uzupełnienia w zakresie do 15cm.

img15

KBS TopBox Zamek nastawny
(R-Kombi)

Umożliwia wykonanie między płytami uzupełnienia w zakresie do 15cm.

img15

KBS TopBox Zamek Narożny

W strefie narożnika zewnętrznego umożliwia on wyrównanie długości od 4 do 6 cm.

img15

KBS TopBox Narożnik Wewnetrzny

W strefie narożnika zewnętrznego umożliwia on wyrównanie długości od 4 do 6 cm.

img15

KBS Top Box Zamek Klinowy

Umożliwia wykonanie między płytami uzupełnienia w zakresie do 15cm.

Lekkie szalunki ścienne – jakie są korzyści wynikające z ich zastosowania?

Szukając produktów wysokiej jakości, warto zwrócić uwagę na naszą ofertę. Z uwagi na liczne zalety wyróżniające nasze szalunki ścienne, których sprzedaż oferujemy, są one cenione w branży budowlanej. Generalnie, to elementy o wysokim poziomie wytrzymałości – dzięki temu powinny ustabilizować całą konstrukcję przy niewielkim ryzyku tego, że nacisk ze strony betonu doprowadzi do jej uszkodzenia. Szalunki ścienne aluminiowe to opcja bardzo lekka w swej konstrukcji, a jednocześnie niezwykle wytrzymała. Ponadto są to rozwiązania wielokrotnego użytku (montażu). Użycie szalunków ściennych aluminiowych oznacza sporą oszczędność finansową. Deskowania ścienne umożliwiają również stworzenie elementu betonowego o gładkiej powierzchni. Jest to bez wątpienia ważna korzyść, ponieważ ekipa budowlana nie musi – po wylaniu betonu i zaschnięciu – zajmować się dodatkowo jego tynkowaniem. Jak widać, podstawą na każdej budowie są szalunki ścienne, dlatego sprzedaż tych produktów stale wzrasta. Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego biura w Ożarowie Mazowieckim – tam dopracujemy wszelkie szczegóły. Można również swoje zapytania kierować telefonicznie bądź mailowo.

Szalunki ścienne – co obejmuje nasza oferta?

Jeżeli chodzi o produkty z kategorii „szalunki ścienne”, to oferta naszego sklepu jest różnorodna i obejmuje między innymi takie rozwiązania, jak:

  • Płyta KBS TopBox 150, 270 oraz 300,
  • KBS TopBox Zamek Nastawny.

Płyta KBS TopBox 150, 270 oraz 300

KBS TopBox to płyty szalunkowe o średnim gabarycie. Ich poręczne wymiary oraz dość niska masa to czynniki, które sprawiają, że możliwy jest montaż bez używania dźwigu czy żurawia. Jednocześnie, produkty KBS TopBox charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości – jest tak m.in. dlatego, że wytwarza się je z wysokogatunkowej stali zabezpieczanej przed korozją. Płyty te są również wodoodporne i mogą wytrzymać obciążenie betonu na poziomie nawet 60 kN/m2.

KBS TopBox Zamek Nastawny

Aby szalunki ścienne mogły spełniać swoją rolę, konieczne jest stosowanie również takich dodatkowych akcesoriów szalunkowych, jak np. zamki nastawne. Dodatki te umożliwiają wykonanie uzupełnień pomiędzy płytami na poziomie do 15 cm.

Zamek Nastawny KBS TopBox – podobnie jak płyty szalunkowe – cieszy się dobrą jakością wykonania. Jest to zapewnione m.in. przez zastosowanie stali ocynkowanej ogniowo oraz ochrony antykorozyjnej.

Płyty szalunkowe – co jeszcze można znaleźć w naszym sklepie?

Oprócz wyżej wymienionych, w naszym sklepie można znaleźć także takie produkty, jak na przykład: KBS TopBox Zamek Narożny, KBS TopBox Narożnik Wewnętrzny czy KBS Top Box Zamek Klinowy. Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby znajdującej się w Ożarowie Mazowieckim lub do kontaktu telefonicznego, a także mailowego.

Leasing operacyjny

Większość użytkowników zaczyna od strony z informacjami o sobie, która zapozna ich przed odwiedzającymi witrynę. Taka strona może zawierać na przykład taki tekst.