SZALUNKI STROPOWE

Szalunki stropowe są niezbędne podczas podtrzymywania i stabilizowania konstrukcji stropu (elementu konstrukcyjnego, który ma za zadanie oddzielać od siebie poszczególne kondygnacje w budynku) stawianego podczas prowadzonej na placu budowie.

Szalunek stropowy – niezbędnik podczas prac budowlanych

Nasze produkty powinny zainteresować osoby zajmujące się pracami budowlanymi oraz szukające niezawodnych rozwiązań. Szalunki stropowe, jakich sprzedaż oferujemy, są niezbędne podczas podtrzymywania i stabilizowania konstrukcji stropu. Szalunek stropowy to wymagany element na każdym placu budowy. Zapewnia on prawidłowe wykonanie konstrukcji. Dlatego warto zaopatrywać się w szalunki stropowe od znanego producenta. Proponowana przez nas konstrukcja składa się m.in. z następujących elementów:

  • Podpory czasem określane również jako tzw. metalowe stemple budowlane – stemple te stanowią główną część szalunku stropowego.
  • Dźwigary, czyli obiekty, na których umieszcza się płyty do szalunku.

Z tych elementów korzysta się podczas prac na wielokondygnacyjnych obiektach, zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i obiektów, które wykorzystuje się na cele związane z działalnością biznesową. Płyty szalunkowe stropowe sprawdzą się w przypadku wielu rodzajów budynków. Bez względu na przeznaczenie warto zadbać o to, aby były solidnie wykonane. Właśnie tym wyróżniają się nasze szalunki stropowe. Jako doświadczony producent dbamy o zadowolenie Klientów. To dla nas niezwykle ważne. Dlatego szalunki stropowe przeznaczone na sprzedaż dokładnie sprawdzamy pod kątem jakości wykonania. W naszej ofercie można znaleźć także inne narzędzia tego typu. W każdym przypadku gwarantujemy ich wytrzymałość. Szalunki systemowe stropowe znacznie przyspieszają pracę, gdyż całą konstrukcję, dostosowaną do specyfiki obiektu, stawia się od razu gotową. Szalunki systemowe stropowe coraz częściej wykorzystuje się także przy budowlance mieszkaniowej.

W naszej ofercie można także znaleźć potrzebne dźwigary oraz podpory. Swoją ofertę kierujemy głównie do mieszkańców Ożarowa Mazowieckiego z uwagi, że tutaj mieści się siedziba naszej firmy, ale zlecenia przyjmujemy także z okolicznych miejscowości.

img15

Podpora KBS malowana proszkowo 10 KN

Płynna regulacja z mufa obrotową i hakiem nastawnym. Wysoka jakość wykonania.

img15

Podpora KBS lakierowana 10 KN

Płynna regulacja z mufa obrotową i hakiem nastawnym. Wysoka jakość wykonania. 

img15

Podpora KBS 10 KN ocynkowana

Gwint wewnętrzny, średnica rury zewnętrznej: 48,3 mm, średnica rury wewnętrznej: 48,0 mm. .

img15

Podpora KBS 20 KN ocynkowana

Podpory KBS 20 KN służą do podparcia dźwigarów H20 za pośrednictwem głowicy.

img15

Podpora KBS Top 20 KN ocynkowana

Podpory KBS 20 KN  TOP służą do podparcia dźwigarów H20 za pośrednictwem głowicy.

Szalunki stropowe – podpory

Ważną część asortymentu stanowią również podpory. Przykładowo, podpora KBS malowana proszkowo 10 KN jest dostępna w rozmiarach: 160-290, 200-360, 220-400, 250-440 oraz 320-500. Niezależnie od rozmiaru, Klient może liczyć na płynną regulację dzięki takim akcesoriom jak mufa obrotowa oraz hak nastawny, przez co deskowanie stropowe przebiega w prawidłowy sposób. Natomiast sama konstrukcja spełni wszystkie wymogi.

Z kolei podpora KBS Top 20 KN to przede wszystkim wyjątkowo wysoka jakość wykonania, ponieważ do jej sporządzenia wykorzystuje się stal ocynkowaną ogniowo. Produkt ten jest zgodny z międzynarodową normą EN-1065, a jego parametry są dodatkowo potwierdzone przez certyfikat SIGMA KARLSRUHE GmbH. Belki stropowe będą więc bezpieczne. Całości dopełniają takie cenne dodatki, jak na przykład system zabezpieczający przed uszkodzeniem dłoni.

Dźwigary H20

img15

Dźwigar H20 KBS Top okuwany

Dźwigar H20 KBS Top przeznaczony jest do pracy jako element składowy tradycyjnego szalunku stropowego bądź specjalistycznego szalunku ściennego.

img15

Dźwigar H20 KBS T okuwany

Środnik jest wykonany trzech warstw drewna klejonego krzyżowo - dzięki czemu gwarantuje wysokie obciążenie i trwałość.

img15

Dźwigar H20 KBS V okuwany

Środnik ze sklejki brzozowej klejonej wzdłużnie – SVEZA - topowy producent sklejek.

img15

Dźwigar H20 KBS okuwany

Dopuszczalne obciążenie zgodnie z normą EN-13377: maksymalny moment gnący M=5kNm, maksymalna siła tnąca Q=11kN

img15

Dźwigar H20 KBS bez okucia

Dopuszczalne obciążenie zgodnie z normą EN-13377: maksymalny moment gnący M=5kNm, maksymalna siła tnąca Q=11kN

Szalunki stropowe – dźwigary

Dźwigary to elementy wykorzystywane podczas prac na budowie. Mają one na celu przeniesienie obciążenia na podpory główne. Nasz asortyment obejmuje między innymi takie produkty, jak:

  • dźwigar H20 KBS Top okuwany w formie belki. Element ten cechuje się wysokim poziomem jakości oraz zgodnością z normami EN 338:1995, oraz EN-13377. Ponieważ zakończenia belek (mają one popularny w branży budowlanej, dwuetowy kształt) są chronione przez kształtowniki z twardego materiału, nie trzeba obawiać się o ewentualne uszkodzenia mechaniczne podczas transportu dźwigarów itp.,
  • dźwigar H20 KBS T okuwany, który jest łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu usunięcie pozostałości po betonie czy innych materiałach nie powinno sprawić większej trudności. Jeśli chodzi o wymiary, produkty te są dostępne m.in. w następujących wymiarach (długości podane w metrach): 1,50, 1,90, 2,45, 2,65, 2,90, 3,30, 3,60, 3,90, 4,50, 4,90, 5,90. Tak duża rozpiętość zwiększa możliwości wykorzystania dźwigarów H20 KBS T,
  • dźwigar H20 KBS V okuwany, który jest zabezpieczony powłoką zapewniającą wodoodporność. Dodatkowo, zastosowanie sklejki brzozowej SVEZA zwiększa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
  • dźwigar H20 KBS bez okucia – pomimo braku okucia dźwigary te są w stanie wytrzymać obciążenie poziomie M = 5 kNm (maks. moment gnący) oraz Q = 11kN (maks. siła tnąca).

Czym są stemple budowlane? 

Stemple budowlane są rodzajem wytrzymałych bloków, które służą do bezpiecznego, skutecznego i trwałego oznaczania na placu budowy. Znajdują zastosowanie również jako podpory oraz pomagają zachować odpowiednie odległości między elementami. Co do wymiarów, długości stempli budowlanych bywają różne, podobnie jak ich grubości. Dostępne są najczęściej od 1 metra, ale można pokusić się także o stemple budowlane regulowane. Najpopularniejsze są stemple budowlane metalowe w rozmiarze 2-3,6 m. Natomiast jeśli chodzi o grubość, przeciętnie stempel metalowy ma średnicę ok. 40-60 mm.

Stemple budowlane metalowe wykonuje się z różnych materiałów, w zależności od producenta i jakości wyrobu. Najczęściej powstają z ocynkowanej stali lub stali nierdzewnej, ponieważ te tworzywa są trwałe, odporne na korozję i nadają się do użytku w budownictwie. Inne materiały, takie jak aluminium lub tworzywa sztuczne, również mogą być wykorzystywane, ale zazwyczaj są one podatniejsze na uszkodzenia niż stal. Każdy stempel metalowy ma określoną nośność. Zastosowanie stali w stemplach stropowych gwarantuje pełną wytrzymałość i trwałość każdej konstrukcji. Ich poprawne użycie to stabilność dla całej budowy podczas wszelkich prac, a także bezpieczeństwo dla jej pracowników.

Jak stawiać stemple budowlane?

Na przykład, jeśli wymagane jest umieszczenie stempla wzdłuż linii zaznaczonej na placu budowy, należy ustawić go tak, aby jego krawędzie były równoległe do linii. Stemple powinny być ustawione na głębokości odpowiadającej wymaganiom projektu. Należy również sprawdzić, czy stemple są wyrównane i czy wszystkie łączniki, w tym głowice budowlane, zostały poprawnie zamocowane. Ilość stempli do użycia na metr kwadratowy zależy od kilku czynników, m.in. od grubości stropu i jakiego rodzaju deski będą użyte na szalunek. Każdy stempel stropowy to ważny element całej konstrukcji i w sprawie ich wyboru najlepiej zaufać specjalistom w tej dziedzinie. Warto skontaktować się z nami telefonicznie, bądź w naszej siedzibie w Ożarowie Mazowieckim, gdzie oferujemy sprzedaż stempli budowlanych i innych materiałów potrzebnych podczas prac budowlanych.

 

Leasing operacyjny

Wszystkim naszym klientom proponujemy finansowanie zakupionego u nas sprzętu budowlanego w formie LEASINGU, która jest najszybszą, najbardziej efektywną jak również najtańszą formą finansowania.